1711 De Karperhoeve is een Rijks Monumentaal pand. In 1711 is de Karperhoeve (toen genoemd "het Land van Belofte") gebouwd. Al zijn er tekeningen uit 1645 van Pieter van der Salm dat er in die tijd op de huidige plaats al een boerderij heeft gestaan. Alleen de boerderij uit 1645 heeft een L vorm en de huidige boerderij heeft een T vorm.
Deurkalf Overige details Tijdens de rondleiding laten we u de ouderwetse grupstal zien en komen we langs de kelder met zijn prachtig versierde spijlen en metselwerk. Het melkhuisje, dat in 2008 weer terug geplaatst is, en de karnmolen zullen we zeker niet overslaan. We zullen u bijzondere verhalen vertellen die te maken hebben met de Karperhoeve en hopen dat aan het einde van het verhaal duidelijk is waarom ons hart aan dit prachtige gebouw verknocht is.
Restauratie Van 2008 tot 2010 is de Karperhoeve gerestaureerd. Van boven tot onder en van voor tot achter is de boerderij beet gepakt.
Het woonhuis Op het woonhuis van de boerderij ligt een heel nieuw dak en zijn er inwendig een aantal binten bijgeplaatst. De muren van het woonhuis zijn weer recht(er) gezet en stukken van de muur zijn op nieuwe ingemetseld.
De kelder In de kelder zaten een aantal balken die doorgerot waren. Deze zijn opnieuw ingegoten. Inwendig is de kelder weer van een nieuw, mooi blauw verfje voorzien en hier en daar zijn de wanden wat bijgesmeerd.
De Karnmolen Hier zit een heel nieuw dak op. Tussen de oude grupstal en de karnmolen is er een aanpassing gemaakt voor de afvoer van het water. Een groot gedeelte van de muren zijn opnieuw ingemetseld.